מאחורי הקלעים: הגעה (Arrival) מאת Nookta

העבודה של nookta הוצגה בעבר בבלוג העולמי, ביצירת הבית הים תיכוני, ואני שמח לשתף אתכם היום בתהליך יצירת עבודתם האחרונה, "הגעה" (Arrival) אשר זכתה ב Best of Week 20/2015. זהו פרויקט פנימי המבוסס על ארכיטקטורה משנות ה-60 בקליפורניה שבארצות הברית. הם הלכו בעקבות אדריכלות התנועה המודרנית, גילו את יצירותיהם של ריצ’רד נויטרה, דונלד וקסלר ופייר קניג, אשר היוו עבורם מקור השראה עצום. פרויקט "הגעה" מתאר את התחדשותו של מקום נטוש, מקום בו הזמן חלף ודברים נותרו מאחור. תמונה זו היא הטובה ביותר שראיתי מ – nookta בהרבה היבטים, וזה נהדר לשתף אתכם כאן בתהליך יצירתה. תיהנו!

אנו שמחים מאוד לשתף אתכם בעבודתנו, ואנו מקווים שהטיפים שלנו יועילו לכם. תודה מיוחדת לרונן על שהזמין אותנו לומר את דברינו, ועל הבלוג הנהדר שלו, השומר אותנו מעודכנים בנוגע להתפתחויות חדשות בתחום העיסוק שלנו.

מבוא

כאשר מתחילים פרויקט, חשוב מאוד להקצות די זמן לצורך עריכת מחקר של תמונות ייחוס. התמונות הללו משרתות כקו מנחה עבור שלבי העבודה מה שמאפשר להתמקד בדברים החיוניים ולחסוך זמן רב!

מעבר להיבטים הטכניים, תמונות הייחוס מסייעות לנו לבצע הדמיה מחשבתית (מנטלית) של הפרויקט.

 

מידול

בביצוע המידול התלת ממדי שלנו, התחלנו ממבנים קובייתיים גולמיים והגענו עד לפרטים הקטנים. פונקציונליות הארכיטקטורה לא נמצאה בעדיפות העליונה ביותר בשלבי יצירת התמונה, ולכן יכולנו לבצע בחירה חופשית של התכנית. מצד שני, חובה לבצע פיתוח שיטתי של דגם אדריכלי.

לכן שילבנו רשת (grid) עבור המבנה. היה חשוב לנו ליצור ארכיטקטורה שתהיה מודרנית, קלילה ופשוטה למרות השימוש ברשת קשיחה. בעשותנו כן הושפענו מאדריכלים מודרניים דוגמת דונלד וקסלר, ריצ’רד נויטרה ופייר קניג.

עבור פרויקט זה רצינו לרדת לפרטי פרטים. אלמנטים כגון שלד תומך, פאנלי ריצוף, פרופילים של חלונות ותאורה נלקחו היישר מתמונות הייחוס.

כלים כגון "roundcorner" ו-"vertextool" סייעו לפשט באופן משמעותי את עבודתנו.

התיאור הבא מציג כיצד בנינו את הפאנלים של הרצפה ושל התקרה.

ראשית כל, קיבצנו רכיבים עם פרמטרים זהים. לאחר מכן רכיבים אלה נעשו ייחודיים. יצרנו רכיבים נוספים עם פרמטרים זהים, ושוב הפכנו אותם להיות ייחודיים. חזרנו מספר פעמים על תהליך זה עד שהשגנו תוצאה לא סדירה.

לאחר מכן השתמשנו ב- Vertex Tools על הרכיבים האינדיבידואליים להשגת אי סדירות נוספת בפאנלים. חילקנו פאנלים אינדיבידואליים לרשתות של 5 ס"מ, החלטנו על הקצוות, ועם רדיוס של 2 מטרים הסטנו לבסוף את העצם בכיוון ציר z על פני מרווחים של 1 עד 2 ס"מ. כך, פאנלי הריצוף שלנו שינו את צורתם באופן מושלם. כמעט כמו Floor Generator, רק נוסחה תוצרת בית.

קירות הבטון והמדרגות נוצרו באופן דומה.

עבור הנוף החיצוני השתמשנו במספר Proxies. צמחים נלקחו מ – XfrogPlants (לשמחתנו צמחים מדבריים היו כלולים בחבילה). עצי דקל שימשו רק לצורך הצללה. עצי הדקל הדו ממדיים שלנו היו ריאליסטיים יותר.

הווילונות הוכנו בעזרת Marvelious Designer. ייצאנו נתוני vraymesh מהווילונות מכיוון שנתוניהם היו עתירי פוליגונים. עצמים נוספים כגון סלעים ואביזרי ריהוט נלקחו מ – 3D Warehouse. ריהוט נוסף נלקח ישירות מדפי היצרן ונערך בעזרת כלי עריכה מתאים.

הסיפור והתהליך הסופי

החלטנו לתאר יום קיץ חם, המתאים מאוד במקרה של קליפורניה.

מערכת השמש של SketchUp קלה להפעלה. אור וצל ניתנים להתאמה מדויקת לצרכינו, וזו הסיבה לכך שהחלטנו להסתדר בלי V-Ray Dome Light. ההתאמות שהתבצעו היו בסיסיות מאוד. לפוסט פרודקשן (באמצעות פוטושופ) יצרנו גם את הערוצים הללו : Diffuse Filter; Raw Light; RenderID ו-ZDepth.

making-of-arrival-options

התיאור הבא נוגע לנקודת המבט (הפרספקטיבה) הסופית…

כפי שבוודאי הבחנתם, עמדות הכיסאות ולוח הקפיצה (למים) נוצרו מאוחר יותר. לרוע המזל, אין לנו צילום מסך של זה מכיוון שלא שמרנו את ההתאמות האחרונות למודל.

מיקום העצמים חשוב כאן מכיוון שבאמצעותם ניסינו להקנות עומק לתמונה הסופית.

making-of-arrival-final-screenshot

ועתה לתאורה הסופית…

making-of-arrival-light

כדי ליצור רכיבים מוחשיים, הקצינו למשימה זמן מספיק וביצענו ניסיונות רבים. למעשה, חלק מהם נוצרו די במקרה על ידי החלפות מיפויים. לאחר מכן החלטנו להוסיף עפר, אבק ונקודות חלודה על מנת שיעמדו לרשותנו יותר אפשרויות חופשיות לפוסט פרודקשן.

יצירת התמונה הסופית ב-Raw :

making-of-arrival-desert-house-arrival-raw

התמונה הסופית

making-of-arrival-preview

התיאורים הבאים הם קווים מנחים אליהם התייחסנו תוך כדי השגחה על תהליך היצירה.

כדי ליצור עומק תמונה עבדנו עם אלמנטים של FG, MG ו-BG. השתמשנו גם במִסְגּוּר (framing). מיקום צבעים קרים בתוך צללים חמים יותר הוסיף אף הוא לעומק התמונה. ערכת הנושא "שולחן וכיסאות" הוצבה בתוך חיתוך הזהב.

making-of-arrival-final-screenshot-rule-of-thirds

making-of-arrival-final-screenshot-framing

making-of-arrival-final-screenshot-composition-colors

making-of-arrival-final-screenshot-composition

לפני שהתחלנו לעבוד על הרקע, ערכנו את יצירת תמונת ה-raw בעזרת Camera Raw Filter על מנת לתקן תכונות כלליות כגון עקומות, צבעים, ניגודיות ועוצמה.

מכיוון שהניגודיות והעוצמה עוברות עריכה נוספת במהלך שלב ההתאמות הסופיות, חשוב שלא יהיו אזורים שהם לגמרי שחור או לבן. אחד מהאלמנטים החשובים ביותר הוא BG, אשר מאפשר לצופה לקבוע את הגודל, ומעניק לתמונה עומק.

בשלב זה, הקצינו לעצמנו די זמן כדי להכין תמונות ייחוס טובות. הרקע מורכב ממספר מקטעים הרריים אשר היו חייבים להיות בעלי חשיפה וגרעיניות תמונה שווה. נהנינו הנאה של ממש להוסיף מרקמים למשטחים.

בתחילת שלב הפוסט פרודקשן, מועיל מאוד שיעמדו לרשותכם כל המסכות (masks) לעריכת משטחים ולשימוש שתעשו בהם לאחר מכן. בחלק מהמשטחים צבענו מרקמים באמצעות מברשות מותאמות אישית, ואילו אחרים עובדו באמצעות blending modes שונים.

וידאנו כי אנו משיגים אי סדירות במשטחים, ובכך אנו משפרים את חיותם ואת המראה והתחושה האמיתיים שלהם. ריטוש סופי הורכב רק מהתאמות צבע והתאמות ניגודיות בתוספת מסנן מיקוד רך עדין ביותר.

לעתים קרובות, במהלך תקופות ארוכות של עבודה על תמונה, העין הופכת עיוורת להתאמות מינוריות. זה עשוי לעזור מאוד אם תבצעו לעתים קרובות שיקוף של התמונה תוך כדי עבודה. מכיוון שאתר התמונה הוא דמיוני, הכיוון אליו פונה הבית לא היה חשוב.

חשובה יותר הייתה התשובה לשאלה כיצד אנו מעדיפים את התמונה, וזו הסיבה לכך ששמרנו אותה כתמונת שיקוף.

לעתים קשה להיפרד מפרויקט. פרויקט "הגעה" היה אחד מהפרויקטים הללו… נהנינו מאוד לעבוד עליו, אולם עתה הגיע הזמן להיפרד. הנה התמונה האחרונה מפרויקט זה, אשר פורסמה בפורום.

Desert-House_Arrival_Night_small

תודה רבה על שהקדשתם מזמנכם לקרוא פוסט זה עד הלום. אנו מקווים שמדריך זה סייע לכם במשהו, וכמובן שנשמח לשמוע את דברי המשוב והביקורת שלכם.

הם עוזרים לנו ללמוד ולהשתפר!

להתראות בקרוב, בהאדיר (nookta).

nookta הוא סטודיו להדמיה אדריכלית, אשר נוסד ב-2012 ומקום מושבו הוא בגרמניה. הסטודיו שם דגש חזק על אסתטיקה וסגנון.

בואו ללמוד מהטובים ביותר!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.


0 תגובות

כתוב תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים