מה הקשר בין סקצ’אפ ל – V-Ray

אם אתם כבר עובדים בסקצ’אפ אתם יודעים כי המידול בה קל, נוח ומהיר ומאפשר להראות ללקוח תוצאות מהירות הנראות כמו סקיצות, אך החסרון הוא שלסקצ’אפ אין יכולת מובנית לביצוע הדמיות פוטוריאליסטיות.

לצורך ביצוע הדמיות ואנימציות פוטוריאליסטיות יש לעבוד עם תוסף V-Ray המתחבר לסקצ’אפ ומאפשר לכם לקחת את המודל שבניתם, למקם עליו חומרים ריאליסטיים, גופי תאורה, למקם מצלמות ולקבל הדמיות מקצועיות ומהירות (יחסית) אותן ניתן להציג ללקוח. הדמיות אלו מבוצעות במנוע הרינדור של V-Ray הכולל שליטה בחומרים מורכבים עם מפות רבות, השתקפויות ופיזור אור טבעי והתוצאה נראית מאד ריאליסטית ומשכנעת.

V-Ray הוא Plug-in (תוסף) מקצועי המותקן על גבי תוכנת הסקצ’אפ ומאפשר לשדרג את הדמיות הסקצ’אפ הבסיסיות ולהפוך אותן להרבה יותר ריאליסטיות, מרשימות ובעיקר – מוכרות. הקורס מתאים הן למשתמשים חדשים שמעולם לא עבדו עם התוכנה והן למשתמשים וותיקים אשר רוצים להשתדרג ולעבוד בצורה נכונה, חכמה ומקצועית.

ללמוד מהטובים ביותר

מרכז ההדרכה המוסמך והיחיד בישראל ללימודי V-Ray. רונן ועמרי הם המדריכים היחידים בישראל אשר מוסמכים ללימוד ויריי לסקצ’אפ מטעם כאוסגרופ.

רונן בקרמן

רונן בקרמן

מייסד POLYTOWN MEDIA - הנציגה הרשמית והותיקה בישראל של Chaos Group מפתחת מנוע הרינדור ®V-Ray, אמן הדמיה תלת מימדית בעל ניסיון של למעלה מעשור ודמות בולטת בתחום ברמה בינלאומית באמצעות הבלוג הפופולארי RONENBEKERMAN.COM.

עמרי רון

עמרי רון

אדריכל בוגר אוניברסיטת ת"א. עובד במשרד "קימל אשכולות אדריכלים". מדריך תוכנות לאדריכלות ועיצוב בקורסים קבוצתיים ומחבר ספרי הדרכה מקצועיים. כותב באתרי האדריכלות "Saf" ו"ארכיבלנדר" המהווים במה לעיצוב ואדריכלות ובעיקר מרחב וירטואלי לביטוי תחומי עניין, מחשבות ודעות של אדריכלים ואדריכלים לעתיד.

סילבוס הקורס

10 שנות ניסיון ב 6 מפגשים בני 3 שעות כל אחד.

10

שנות ניסיון

18

שעות סה"כ

3

שעות למפגש

6

מפגשים

 • מבוא להדמייה פוטוריאליסטית + הכרת ממשק התוכנה

  שיעור מבוא להדמיות פוטוריאלסטיות בו נכיר את סרגל הכלים של V-Ray, נתרגל ייבוא חומרים מוכנים לרינדור, נכיר את ההגדרות המוכנות להדמיות מסוגים שונים (פניםחוץלילהשחור-לבןסרטונים) ונתרגל רינדורים שונים. כמו כן, נעבור על עקרונות עבודה נכונים בסקצ’אפ , והחידושים המלהיבים של גרסת V-Ray 2.0.

 • הגדרות הסביבה בהדמיות פוטוריאליסטיות

  בשיעור זה נלמד על חשיבות ואפשרויות בחירת הרקע להדמייה: הדמיית יום לעומת הדמיית לילה – הדמיית זריחה או הדמיית שקיעה? מהי עוצמת השמש? האם זהו יום ערפילי או בהיר? כיצד משפיע הצל על ההדמייה? כל אלו משפיעים בצורה ישירה על אופי וצבעי ההדמייה שלנו. בנוסף נלמד לעבוד עם V-Ray RT, להגדיר את קו האופק במודל ואפילו להוסיף שורות עצים ייחודיות ברקע ההדמייה.

 • בחירת קומפוזיציה לצילום + הגדרות מצלמה וצילום

  בשיעור זה נלמד מצלם האדר' המקצועי שי אפשטיין מהן הזוויות המומלצות להדמיות, ומהם השעה והתאריך האידאליים לצילום ויצירת הדמיות אדריכליות. נתרגל את קביעת זווית העדשה, הצפנת המודל, עבודה עם מנהל הסצנות ונלמד כיצד מרנדרים חתכים ותוכניות לעומת פרספקטיבות. וכמובן: כיצד יש להגדיר את סוג סרט הצילום / מהירות התריס וגודל מפתח הצמצם במצלמה ובתוכנה.

 • תאורה מלאכותית

  בשיעור זה נעבור על כל תצורות ההארה האפשריות ונלמד מהם הגופים המומלצים והמתאימים ביותר להארת הדמיות פנים והדמיות חוץ. בנוסף, נבחן מספר מודלים מרשימים ונלמד כיצד לשלב גופי-תאורה בתוך קומפוננטים מוכנים של סקצ’אפ, נייצר ספוטים ותאורות דקורטיביות ונלמד כיצד להשתמש בחומרים פולטי אור – Emissive.

 • הגדרת חומרים מתקדמים

  בשיעור זה נלמד להכין ולהתאים חומרים ייחודיים לצרכינו ואף לערוך טקסטורות בפוטושופ, נייצר חומרים רפלקטיביים ריאלסיטיים כגון בטון מוחלק, מתכות מסוגים שונים, זכוכיות, ונוזלים שונים. כמו כן, נייצר חומרים שנותנים תחושה תלת מימדית (מפת שינוי צורה, ומפת "בליטות-ושקעים") כגון שטיחים, דשא, בריקים, דק וריצופים שונים ונלמד לטפל בחומרים בעלי קונטור (Toon), וחומרים בעלי מפת שבירה (Refraction).

 • סרטונים מרונדרים ועריכה בפוטושופ

  בשיעור זה נעבור על הפרמטרים החשובים ביותר בקביעת איכות ההדמייה, נחזור על כל מה שלמדנו ונפיק את התוצר המרשים ביותר – סרטון מרונדר. כמו כן, נלמד כיצד משדרגים הדמייה באמצעות פוטושופ – תיקון צבעים, הוספת פילטרים ואפקטים מיוחדים, שינוי רקע ההדמייה, הוספת צמחייה ודמויות.

כל נרשם מקבל ספר וי-ריי 3.0 המלווה את הקורס!

מאת אדריכל עמרי רון ממשרד "קימל אשכולות אדריכלים", מורה ומדריך לתוכנה בקורסים מקצועיים. ספר ההדרכה המקצועי ביותר כיום להדמיות וסרטים מרונדרים למשתמשים חדשים וותיקים, עכשיו במהדורה חדשה!

לפרטים נוספים והרשמה

אנא השאירו פרטי קשר ואנו נחזור אליכם בהקדם.

שאלות ותשובות

מה המחיר של הקורס?

איך אפשר לשלם?

ניתן לשלם בכרטיס אשראי, PayPal או העברה בנקאית. ניתן גם למסור פרטים בטלפון ואנו נחזור אליכם בכדי לקבל את הפרטים ולבצע את החיוב.

מתי הקורס הקרוב מתחיל?

באיזה יום ובאיזה שעות מתקיים הקורס?

היכן מתקיים הקורס?

הקורס מתקיים במכללת האקריו (HackerU) ברחוב שוהם 5, מגדלי פז קומה 3, רמת גן. המכללה נמצאת במרחק 3 דקות הליכה מתחנת רכבת סבידור מרכז ולמגיעים מתחנה מרכזית תל אביב ניתן לקחת את קו 51.

האם יש חנייה באיזור?

ניתן להחנות בכחול לבן ואין בעיית חניה באזור בשעות הערב שבהן מתקיים הקורס. כמו כן, המכללה נמצאת במרחק 3 דקות מתחנת רכבת סבידור מרכז.

מה מקבלים במסגרת הקורס?

הקורס כולל 6 מפגשים בני 3 שעות כל אחד, סה"כ 18 שעות אקדמאיות. סילבוס הקורס מפורט כאן. בנוסף, כל נרשם מקבל במתנה את הספר וי-ריי 2.0 אשר מלווה את הקורס (מחיר רגיל של הספר הוא 299 ₪).

האם יש כיבוד ושתייה במהלך הקורס?

ישנה פינת קפה עם שתייה חמה/קרה וכיבוד קל.

צריך לבוא עם מחשב?

לא. אין צורך להביא מחשב נייד. הקורס מועבר בכיתות מחשבים עם התוכנות מותקנות מראש.

האם ניתן להשלים שיעורים במקרה שלא ניתן להגיע?

במידה ולא תוכלו להגיע למפגש מסויים או יותר תוכלו להשלימו בקורס העוקב או המקביל שלנו!

האם הקורס מתאים גם למי שעובד בריינו?

סרגל הכלים של "ויריי לריינו" זהה לחלוטין לסרגל "ויריי לסקצ’אפ" ולכן הקורס בהחלט מתאים למי שעובד בריינו. באתר פורום תמיכה ייחודי לעובדים בוי-ריי לריינו ואנו נשמח לתמוך בכם בכל שלב. חומרי הגלם שנמסרים לתלמידי הקורס מתאימים לכל גרסאות הויריי באשר הן! (ויריי למקסויריי למאיה ויריי לריינו ועוד).

האם הקורס מתאים למי שאין לו ידע בסקצ’אפ?

נדרש ידע בסיסי בסקצ’אפ. ניסיון רב בסקצ’אפ בהחלט יעניק יתרון אך אינו חובה מאחר וכל מודלי התרגול וההדגמה כבר מוכנים!

האם מקבלים תעודה?

כן, הסטודנטים שישלימו את דרישות הקורס המינימליות יהיו זכאים לתעודת סיום V-Ray Certified.

בנוסף, חשוב לנו לציין שמשרדים רבים מאוד מעריכים את השם של עמרי רון בתחום וזה בהחלט עזר לסטודנטים אשר סיימו את הקורס בעבר להתקבל לעבודה במשרדים נחשבים.

האם ניתן לעסוק בתחום ההדמיות מיד לאחר הקורס?

בהחלט, בוגרים רבים של הקורס פתחו בעקבותיו סטודיו להדמיות. ניתן להתרשם מהפרויקטים בגלריה, המציגים את בוגרי הקורס המצטיינים.

איך מורידים את ויריי?

ניתן להוריד גרסת ניסיון ללא תשלום ושאינה מוגבלת בזמן דרך האתר, הסבר מפורט על כך ימסר בשיעור הראשון.

האם ניתן לרכוש דרככם את התוכנה?

פוליטאון מדיה היא המשווקת הרשמית של כאוס-גרופ בישראל. תלמידי הקורס זכאים להנחה בלעדית וייחודית לרכישת התוכנה במהלך תקופת הקורס. כל הפרטים על כך ימסרו בשיעור הראשון.

היכן מתקיים הקורס?

הקורס מתקיים במכללת האקריו (HackerU) ברחוב שוהם 3, מגדלי פז (הבניין הקטן) קומה 2, רמת גן. המכללה נמצאת במרחק 3 דקות הליכה מתחנת רכבת סבידור מרכז.

למגיעים מתחנה מרכזית תל אביב ניתן לקחת את קו 51.